3 تیر 1403 05:05

فرهنگ شهروندی :

مطالب مرتبط

آنچه در این مقاله خواهید خواند

فرهنگ شهروندی : مجموعه ای از ارزش ها ، نگرش ها و قوانین مشترک بنیادی است که در بردارنده احساس تعلق ، تعهد و احترام می باشد .

فرهنگ شهروندی که بهتر است به آن فعالیت(فعال بودن) و تعهد شهروندی گفته شود، یک مفهومی است که نه تنها اشاره به یادگیری زندگی جمعی دارد ،بلکه شامل کسب ارزش ها ،نگرش ها ، مهارت ها و وفاداری به تعهدات شهروندی است که گاه با نام شهروند دموکراتیک نیز شناخته شده است .

فرهنگ شهروندی، هنجارهای جامعه را رقم می زند و پایه های ارتباط میان شهروندان را شکل می دهد ، شهری که از فرهنگ غنی شهروندان لبریز است ،

امنیت و آرامش در آن هویداست و مشارکت شهروندان در هر فعالیت به چشم می خورد ؛ مشارکتی سازنده که هزینه های اداره شهر را کاهش داده و لبخند را جایگزین دغدغه ها و نا آرامی ها می نماید.

فرهنگ شهروندی هویتی تحصیل شده در یک روز ، یک ماه و یک سال نیست ، بلکه در یک دوره زمانی و در تعاملات اجتماعی ساکنین شهر ایجاد می گردد ؛ فرهنگ شهروندی تعاملی میان شهروندان ، آداب و رسوم موجود در میان ساکنین ، تبلیغات و اطلاع رسانی فرهنگی ، زیر ساخت های فرهنگی و باز خوردی است که ساکنین شهر با آن مواجه خواهند شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *